Jak bezpiecznie wysyłać meble kurierem?

Przesyłki kurierskie są obecnie najkorzystniejszą cenowo opcją na wysłanie wartościowych przedmiotów w inną część Polski – kurier dostarcza przesyłkę zwykle już na drugi dzień od odebrania jej od nadawcy, dzięki czemu nowy właściciel może szybko cieszyć się zamówionym towarem. Zdarzają się jednak przesyłki, których nie można nadać w formie paczki. Jak w bezpieczny sposób wysłać je za pomocą firmy kurierskiej?

Przesyłka paletowa – co to takiego?

Osoba prywatna lub przedsiębiorca, który stoi przed potrzebą wysłania kurierem dużego i ciężkiego elementu, powinien rozważyć przesyłkę paletową. Czym charakteryzują się przesyłki kurierskie paletą? To takie ładunki, które wysyłane są na drewnianej palecie, najczęściej o wymiarach 120×80 cm (jest to tzw. europaleta). Duży przedmiot przytwierdzony do palety i zabezpieczony np. za pomocą folii stretchowej ma znacznie większe szanse na przetrwanie transportu w nienagannym stanie, szczególnie wtedy, gdy jest profesjonalnie spakowany.

Do towarów wysyłanych najczęściej jako przesyłka paletowa należą przede wszystkim meble, takie jak fotele, biurka, czy komody. Jest to dużo bezpieczniejsze rozwiązanie niż wysyłka paczkowa, zwłaszcza w przypadku delikatnych elementów, takich jak płyty meblowe, czy produkty tapicerowane, które łatwo uszkodzić w transporcie, a ich naprawa może być kosztownym procesem.

Ile może ważyć przesyłka paletowa?

O ile standardowa paczka kurierska może zwykle ważyć do 30 kg, paleta euro może być znacznie cięższa. Zdarza się, że firmy kurierskie doręczają palety ważące nawet 200 kg. Przy pakowaniu palety warto dokładnie zmierzyć towar znajdujący się na niej, a także podać przy zamówieniu jego prawidłową wagę. To bardzo ważne, ponieważ zaniżone wymiary lub waga mogą skutkować doliczeniem dodatkowej opłaty już po wykonaniu usługi. Należy też dołożyć starań, aby towar nie wystawał poza paletę – po pierwsze dlatego, że jest wówczas bardziej podatny na uszkodzenie, a po drugie, bo może się to wiązać z dopłatą. Taka przesyłka zajmuje w aucie kuriera znacznie więcej miejsca niż prawidłowo spakowana paleta, dlatego firmy kurierskie podkreślają, by klienci zwracali uwagę na ten parametr.

Jak bezpiecznie wysyłać meble kurierem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.