Chociaż tytuł brzmi jakoś zjawisko i w momencie kiedy wiele firm upadło wydaje się nie na miejscu, jednak naszym zdaniem jest inaczej.
Koronawirus spowodował, że rząd jakby przywiązał nas do naszych mieszkań/domów. Wykorzystajmy ten czas na rozwój elementów, które wcześniej nie były wykorzystywane przez Ciebie.
W tym artykule chce pokazać Ci jaką wartość ma internet i jak bardzo może namieszać w twojej kieszeni.

Strona Internetowa
Jeśli nie posiadasz własnej strony internetowej bądź posiadasz ją, ale wydaje Ci się, że nie wszystkie informacje są w niej zawarte…. ZAJMIJ SIĘ TYM!
W Polsce ponad 72% osób ma dostęp do Internetu, z czego więcej niż połowa tj. ponad 25 milionów Polaków z niego aktywnie korzysta

Zacznijmy od osób, które jeszcze nie posiadają własnej strony internetowej.
Koszt Domeny i hostingu to cena: 150zł(na rok).
Następnie można skorzystać z gotowych rozwiązań jak WordPress. (Darmowe szablony)
Jeśli jesteś Trenerem personalnym, Fotografem bądź Kosmetyczką posiadamy gotowe tanie strony byście mogli zacząć już teraz.

Dlaczego warto poświęcić swój czas w stronę internetową?
Po pierwsze sprawdź przygotowany przez nas film .
Po drugie pomyśl… Gdy Sam(a) czegoś poszukujesz, bierzesz telefon i szukasz informacji w przeglądarce.

Z dnia na dzień, osób korzystających z internetu, staje się coraz więcej. Roboty Google analizują coraz to większą ilość nowych stron.

Co możesz umieścić na swojej stronie?

Informacje dot. zabiegów, kontaktu, cennik, zdjęcie produktów, opis firmy, filmy z przygotowania, ofertę.
Z bardziej zaawansowanych rzeczy możemy zrobić Panel Klienta z informacjami o zamówieniu, wprowadzić terminarz spotkań online, zautomatyzować różne funkcje itp.

Jeśli zastanawiasz się nad stroną internetową, przejrzyj naszą ofertę lub napisz do nas na naszym Fanpage

Marketing

Strona Internetowa może wam pomóc w marketingu.
Po pierwsze tworzenie listy mailingowej! Jest wiele stron, które do 1000 subskrybentów pozwalają na darmowe korzystanie z ich usług. Możesz stworzyć pop-up (Takie okienko wyskakujące na stronie), które będzie zachęcało do wprowadzenia swojego maila. Dzięki takiej liście możesz informować klientów o nowych produktach,utrzymywać kontakt by klient poczuł się cenny i ważny.

Najlepszy sposób na pozyskanie list mailingowej to stworzenie e-booka z poradami dla Twoich klientów. Będziesz go udostępniać osobą, które dołączyły do twojej listy mailingowej.

Kolejna sprawa to Pixel Facebooka
Co to Pixel? Jest to kod, który wprowadzamy na naszą stronę. „Śledzi” on osoby, które weszły na naszą stronę, dzięki czemu możemy tworzyć reklamę dla osób, które weszły na naszą stronę.(Reklama Remarketingowa)

Zadasz sobie pytanie po co Ci taki kod. Pomyśl, że jeśli osoba weszła na Twoją stronę, to jest zainteresowana Twoimi usługami.


Remarketing wyniki

RE to wyniki parogodzinnej reklamy remarketingowej
NO to wyniki parogodzinnej normalnej reklamy(której celem był ruch na stronie)

Jak widzisz, wyniki reklamy remarketingowej są dużo lepsze ponieważ w grupie odbiorców tej reklamy,
są osoby, które zainteresowały się Twoimi produktami/stroną.

PLUSY STRONY INTERNETOWEJ

Pozwala znaleźć Twoją firmę
Dzięki stronie wasi klienci mogą poznać waszą lokalizację. Dodanie swojej strony do przeglądarki Google pozwoli Ci na zdobycie nowych, potencjalnych klientów

Strona działa cały czas
Strona nie choruje, nie robi sobie dni wolnych. Działa cały czas. Zbiera dla was nowe zamówienia, spotkania. Informuje waszych klientów.

Zwiększa wiarygodność
Często osoby, zanim skorzystają z waszych usług lub zatrudnią się w waszej firmie sprawdzają wszelkie informacje w internecie.
Jeżeli możemy sprawdzić ofertę firmy, dane kontaktowe, zobaczyć zdjęcia realizacji, poczytać opinie – zaufanie znacznie rośnie i szansa podjęcia współpracy również

Konkurencja posiada już stronę
Chyba nie jest to nic dziwnego, że największe korporację posiadają własną stronę. Weź przykład z nich. Oni znają potencjalne korzyści z jej posiadania.
Poza tym sprawdź swoją największą konkurencję. Mogę się założyć… już teraz, że posiada własną stronę internetową.

Analizuj Twoich Klientów
Google Analytics, jest to najpopularniejszy i darmowy sposób na analizowanie swojej strony.
Dzięki niemu możemy sprawdzić kto, kiedy, skąd i jak trafił na naszą stronę internetową. Możemy badać różne kanały marketingowe wspierające i kierujące ruch na naszą witrynę z zewnątrz, pozwalając jednocześnie na optymalizację oraz lepsze wykorzystanie budżetów reklamowych.

Najtańsza forma reklamy
Na waszą stronę, może wejść każdy o każdej porze dnia. Może sprawdzić sprawdzić wszelkie informacje i odezwać się do was za pomocą informacji kontaktowych zawartych na stronie.
Klientów możesz zdobywać dzięki przeglądarkom. Dobrze zoptymalizowana strona pod kątem SEO pozwala zdobyć wiele klientów.

Już teraz możesz zrozumieć jak warto wykorzystać ten czas koronawirusa aby rozwinąć swoją firmę w internecie.

Fanpage

Rozwijaj się na portalach społecznościowych. Według statystyki grupy odbiorców, którą udostępnia nam Facebook.. możemy sprawdzić, że Polaków korzystających z tego portalu jest
od 15 do 20mln (w wieku od 18 lat)

Stworzenie Fanpage jest zupełnie darmowe dlaczego więc warto z Niego nie skorzystać?

Zacznijmy może od kilku informacji (dot. publikowania postów):
Hootsuite wskazuje, że najlepsza pora na publikację postów na Facebooku to czas pomiędzy 12:00 a 15:00 w poniedziałek, środę, czwartek i piątek. W weekend zaś zalecane jest publikowanie pomiędzy 12:00 a 13:00/

Aby post był wysoko oceniany przez algorytmy Facebooka powinien m.in. zawierać jakąś przydatną informację nie warto publikować częściej niż 2 do 5 razy w tygodniu.

Jak rozwinąć Fanpage?

Twórz posty!
Najważniejsze by tworzyć regularną treść, informuj klientów o nowościach, remoncie, nagłym zamknięciu.
Twórz ciekawy materiał by przyciągać swoich klientów

Sprzedajesz ubrania lub inne drobne rzeczy, prowadź TRANSMISJE LIVE

Nie zdawałem sobie sprawę jakie to robi zasięgi! Popularność takiej formy ostatnio wzrosła a to za sprawą rozwoju takich transmisji.
Wystarczy zwykły telefon i dobrą gadka a produkt sam się sprzeda 😀 .

Twórz ciekawe filmy z produkcji i szkolenia

Ludzie kochają oglądać ciekawe materiały, dodatkowo lubią uczyć się czegoś nowego co w przyszłości da jakieś efekty!

PLUSY FANPAGE NA FACEBOOKU

Możliwość budowania własnej marki
Facebook pozwala nam zdobywać nowych klientów. Chcąc budować markę, posiadanie Fanpage jest to tzw, MUST HAVE (musisz mieć).
Dziel się informacjami o produktach, nowych usługach, próbuj kreować relacje ze swoimi klientami. Rozwiń swoją firmę dzięki Facebookowi

Reklamy Facebook ADS
Kreowanie reklamy za pomocą Facebook ADS jest genialne. Możesz docierać do konkretnej grupy odbiorców i tworzyć dla Nich wiele reklam.

Monitoruj swoich klientów
Dzięki narzędziom analitycznym możemy poznać naszego klienta np. co go interesuje i jakie treści do nich kierować!

TO NIC NIE KOSZTUJE
Tworzenie treści jest zupełnie darmowe. Pamiętaj, że najlepiej przyciągnąć klienta treścią z której dowie się czegoś ciekawego… między innymi teraz widzisz taki tekst 😀

Może to być śmieszne ale szkolenie swoich klientów za darmo daje super korzyści
Wiadomo, że chcemy zarobić a nie rozdawać naszą wiedzę za darmo, jednak gdy coś damy od siebie, więcej na tym zyskamy!

Twórz webinary,
Stron, które dają takie możliwości jest multum. Najpopularniejsze to Clickmeeting oraz GetResponse

Wymyśl ciekawy temat, zaproś swoich klientów i na samym końcu, zaproś do skorzystania ze swoich usług. Zobaczysz jak bardzo na tym zyskasz .

Podsumowanie

Atakuj w internecie. Jest wiele stron i możliwości by się rozwinąć się w tym czasie!
Cały czas powtarzam słowo czas. Bo jest on jedną z najważniejszych i najdroższych elementów potrzebnych do prowadzenia działalności gospodarczej.

Nie zmarnuj godzin, w których siedzisz w domu. Stwórz własną stronę internetową lub jeśli tego nie umiesz skorzystaj z usług specjalistów. Poświęć ten czas na przygotowanie opisu całej twojej strony. Skorzystaj z gotowych rozwiązań . Cały szablon będzie gotowy, twoim zadaniem będzie tylko przygotowanie treści i zdjęć.

Rozwiń swój Fanpage. Teraz.. gdy wszyscy siedzą w domach mają więcej czasu by poświęcić go w internecie. By odnaleźć twoje usługi
Jeśli będziesz miał(a) jakieś pytania. Pisz śmiało do nas na Fanpage 🙂